Şövale Satın Alırken Bilmeniz Gerekenler

Şövale Satın Alırken Bilmeniz Gerekenler

Kısa resim sehpası olarak da tabir edilen, resim çalışmaları yapan kişilerin yaptıkları çalışmalarda tuvallerini veya ilgili diğer resim araçlarını koydukları ve çizimlerini yaptıkları araç şövale olarak adlandırılmaktadır. Şövale aynı zamanda resim sergilerinde de kullanılmakta olan bir aracıdır. Şövaleler üç ayaklı bir yapısal sisteme sahip olmaktadır. Bu üç ayaklı sistemin parçaları birleşim noktalarından birbirine metal parçalar ile sabitlenmektedir. Peki, şövale satın alırken bilmeniz gerekenler ve dikkat etmeniz gerekenler nelerdir?

Şövale satın alırken özellikle şövale imalatında kullanılmakta olan ağacın türü, kalitesi ve yapısı şövale fiyatlarını ve şövale kalitesini etkileyen birinci derece faktörlerdendir. Şövale imalatında kullanılmış olan ağaç hammaddesi ve ağacın nasıl bir işleme tabi tutulduğu önemlidir. Kaliteli şövaleye sahip olabilmek için şövalenin birinci sınıf kayın ağacından üretilmiş olması ilk tercihlerden biri olmalıdır. Ayrıca kayın ağacının fırınlanmış olması ve sonrasında şövale imalatının gerçekleştirilmiş olması da gerekmektedir. Kayın ağacı hem sağlam yapıya sahiptir hem de kaliteli bir duruşu vardır. Fırınlanmış olması da şövalenin daha sağlam olmasına, sıcak ve soğuk havaya karşı dayanıklı olmasına etki etmektedir. Bu da şövalenin hava faktörlerinden dolayı çatlamasına engel olmaktadır.

Şövale seçerken kullanıcıların göz önünde bulunduracağı bir diğer faktörde şövalenin modelidir. Şövale üretimleri genel itibariyle temel iki tip üzerinden üretilmektedir. Biri atölye tipi şövaleler diğer ise masa üstü şövalelerdir. Bu şövale modellerinden hangisinin tercih edileceği elbette yapılacak yağlıboya, suluboya ve benzeri çalışmanın içeriğine bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Temelde kullanım bakımından şövaleler aynı olsalar dahi bu tasarım farklılıkları çalışma durumunu etkilemektedir. Bu ayrımdan ötürü şövale satın olacak kişilerin, şövaleyi bir sandalyeye oturup kullanım durumunu deneyip, test etmeleri iyi olacaktır.

Yine şövale satın alırken, şövale ayaklarının bağlantı noktaları ve bağlantılarının sağlamlığı, bağlantıda kullanılan metal aksamların kalitesi de önemlidir. Alt kalitede ürünler kullanılarak şövalenin birleşiminin gerçekleştirilmiş olması kısa süreli kullanımlardan sonra şövale ayaklarında esnemelere ve dengesizliğe sebep olabilmektedir. Ayrıca bağlantı yerlerinin yani tutturucuların kolay ayarlanabilir yapıda olması da şövale tercihlerinde etken bir faktördür.

İhtiyacınız olan şövaleleri ister adet isterseniz toptan şövale satın alma yöntemiyle ve uygun şövale fiyatları ile online Tuval Satış sitesi üzerinden satın alabilirsiniz.

Etiketler

Yorumumuzu Yazınız