Baskı Tuval Nedir?

Baskı Tuval Nedir?

Tuval, dört çıtanın üzerine gerilmiş olan beyaz bez üzerine çeşitli boyalar ile resim yapılmasına imkan veren bir araçtır. Peki, baskı tuval nedir? Baskı tuval; kişi tarafından yapılmak istenen resmin tuval bezi üzerine siyah beyaz renklerde basılması yöntemidir.Baskı tuval yöntemi resim sanatıyla ilgilenen hem amatörlere hem de profesyonellere hitap etmektedir. Çünkü baskı tuval ile resim yapmak daha kolay bir hale gelmektedir. Yapmak istediğiniz resmi göndererek, tuval üzerine basımının yapılmasını sağlayıp, sonrasında geri alarak resminizi istediğiniz renklerde kolayca yapabilmeniz mümkündür.

Akıllı tuval olarak da adlandırılan baskı tuval modellerini satın alırken kaliteli tuval kriterini göz önünde bulundurmalısınız. Satın alacağınız baskı tuvalin üretiminde kullanılan tuval bezinin malzeme yapısına ve tuval kasnağını meydana getiren tuval çıtasının özelliklerine dikkat etmek gerekir. Kaliteli tuval satın almak istiyorsak, tuval bezinin %100 pamuklu ve astarlı beyaz bir bez olmasına dikkat etmeliyiz. Aksi takdirde naylon veya sentetik bir bezden üretilmiş tuval satın alırsak resim yaparken tuval boyayı kusabilir, resmin arkasına geçirebilir ya da resim çatlayabilir. Bu yüzden tuval bezinin birinci sınıf pamuklu bez olmasına özen göstermeliyiz.

Yine kaliteli tuval kıstasına bağlı olarak baskı tuval alırken tuval şasesinin sağlamlığına ve kalitesine dikkat edilmelidir. Satın alacağınız baskı tuvalin üretiminde kullanılan tuval çerçevesinin frezelenmiş, budaklarından ayrılmış birinci sınıf keresteden yapılmış olmasına özen gösterin. Yoksa frezelenmemiş çıtadan yapılan tuval çerçevesi zamanla tuval bezini yıpratmaktadır. Yine budakları ayıklanmamış ve çöpe gidecek ağaçlardan yapılan eklemeli çıtalar ise zamanla tuvalin kırılmasına sebebiyet vermektedir.

Baskı tuval yöntemi istenilen her şeyin tablosunun rahatlıkla yapılabilmesine imkan vermektedir. Tuval üzerine baskısını yaptırdığınız resmi ise yağlı boya, sulu boya, akrilik boya veya keçeli boya gibi çok çeşitli boya türleri ile özgürce boyayabilirsiniz. Baskı tuval modelleri içerisinde farklı ölçülerde tuval çeşitleri bulabilmeniz mümkündür. İsterseniz özel ölçü tuval veya büyük ölçü tuval modelleri de bulabilmeniz mümkündür. Herkes için sanat anlayışına uygun bir ürün olan baskı tuval modelleri özellikle çocukların resim sanatına karşı kazandırılmasında da etkili olmaktadır. Çocukların sevdikleri çizgi film karakterlerinin resimlerini yaparken alacakları keyif onları resim sanatına bir adım daha yaklaştıracaktır. Ayrıca baskı tuval yöntemi sayesinde sevdiklerinize el emeği hediyeler yapabilir ve onların sevecekleri resimleri onlara hediye edebilirsiniz.

Baskı tuval konusunda kaliteli tuvali, uygun tuval fiyatları ile satın almak ve istediğiniz ölçülere uygun tuvale sahip olmak için online Tuval Satış sitesi üzerinden baskı tuval satın alabilirsiniz.

Yorumumuzu Yazınız