Double Tuval Nedir?

Double Tuval Nedir?

Double tuval modelleri üretilmekte olan standart tuval modellerine göre çıtası yani tuval kasnağı daha kalın olan tuvallerdir. Double tuvallerde kullanılan çıtanın kalınlığı nedeniyle çerçeveye gereksinim duyulmamaktadır. Kaliteli tuval satın almak istiyorsanız, double tuval tercihinizi yaparken tuval çıtasının birinci sınıf kurutulmuş keresteden üretilmiş olmasına dikkat ediniz. Ayrıca double tuvalde kullanılan çıtanın budaklarından ayrılmış ve frezenlenmiş olmasına da özenle dikkat etmelisiniz.

Doubletuval fiyatları arasında farklılık yaşanmasının sebepleri ise tuval çıtası ve tuval bezinin kalitesine bağlıdır. Tuval çıtasında dikkat edilmesi gereken noktaları yukarıda belirttik. Peki, tuval bezi nasıl olmalıdır? Double tuval satın alırken bezinin %100 pamuklu ve astarlı bez olmasına dikkat etmelisiniz. Bu yapıdaki bir tuval bezi kaliteli resimler çizmenize olanak tanıyacaktır. Aksi takdirde naylon ve sentetik bezlerden yapılan tuvalleri tercih ederseniz yapacağınız resimde çatlama, boyayı kusma, boyayı fazla emme ve resmin arkasına geçirme gibi sorunlarla karşılaşırsınız.

Online tuval satış sitesi üzerinden birçok farklı ölçüde double tuval satın alabilirsiniz. 30x90 double tuval, 40x80 double tuval, 50x60 double tuval ölçüleri satın alabileceğiniz bazı örnek tuvallerdir. İstediğiniz ölçüye uygun tek bir tuval satın alabileceğiniz gibi dilerseniz istediğiniz ölçülerde toptan tuval satın alarak double tuval ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Double tuval modellerinin çerçevesi normale göre daha kalın yapıda olduğu için double tuvallerin yan tarafları da tuval bezi ile kaplıdır. Bundan dolayı double tuvale resim çalışması yapılırken yan tarafları da boyanmalıdır. Double tuval üzerine yağlı boya, sulu boya, keçeli kalem ve sulu boya gibi farklı boya türleri resim yapılabilmektedir. Tuval çalışmasında yapılacak olan resmin boyutu büyükse, tuval şasesi de büyütülmelidir. Yani büyük ölçülerdeki resim çalışmalarında double tuval kullanılmalıdır. Çünkü resim ebadı büyüdükçe şase giderek resme ufak kalır ve esneme yapar. Bu durumda ortaya kalitesiz bir çalışma çıkartır.

Online Tuval Satış sitesi üzerinden farklı ölçülerde ve farklı tuval fiyatlarında double tuval modellerini kaliteli, aracısız ve hızlı teslimat ile satın alabilirsiniz. 

Yorumumuzu Yazınız